Bitcoin riski. FKTK viedoklis par virtuālajām valūtām - FKTK


Atšķirībā no tradicionālajām biržām, šeit netirgo akcijas vai citus vērtspapīrus, bet gan pasaulē populārākās kriptovalūtas — bitcoin, ethereum, litecoin.

Mēs strādājam 24 stundas, septiņas dienas nedēļā. Bitcoin riski birža reģistrēta Lielbritānijā, kur ir kriptovalūtu tirgošanai labvēlīgāks regulējums, Latvijā atrodas tehniskais atbalsts. Konstantīns stāsta, ka vēlētos, lai Latvijā kriptovalūtu joma būtu regulēta — tad uzņēmums varētu šeit izņemt licenci, un klientu uzticība uzreiz būtu lielāka. Digitālo valūtu tirgus attīstījies tik ātri, ka likumdošana tam vienkārši nav tikusi līdzi.

Tas nozīmē, ka jauni startapi, jauni uzņēmumi ies un reģistrēs kompāniju Igaunijā, jo viņiem ar regulatoru var par to jau runāt.

 • FKTK viedoklis par virtuālajām valūtām - FKTK
 • Kā jūs varat nopelnīt naudu youtube
 • Agresīva tirgotāju tirdzniecība
 • Kas ir Ethereum?
 • Tirdzniecības ziņas 2020. gads
 • Opciju guru

Mēs tikai pašā sākumā esam. Pasaules populārākā kriptovalūta bitcoin savulaik bija radīta ar mērķi kļūt par digitālu alternatīvu tradicionālajai naudai, ko emitē valstu centrālās bankas. Taču sabiedrības uzmanību bitcoin piesaistīja cita iemesla rezultātā.

Kā investēt Bitcoin un kāds ir Bitcoin saīsinājums?

Bitcoin un citu kriptovalūtu vērtība pērn pēkšņi pieauga vairākkārt. Daudzi nosprieda, ka kriptovalūtas viņiem nodoršinās vieglu peļņu. Katru dienu parārās jaunas kriptovalūtas, citas izzūd.

Bitcoin riski

Ap Ziemassvētkiem leiputrija beidzās. Bitcoin un citas virtuālās platīna indikators binārām opcijām strauji zaudēja savu vērtību.

FKTK: Bitcoin nav uzskatāms par oficiālu valūtu, tāpēc jāapzinās riski / Diena

Tomēr kriptovalūtu stāsts ar to nav beidzies. Īsteni ticīgie, kā arī jauno tehnoloģiju uzņēmumu vadītāji un vienkārši entuziasti saka — vai tas kādam patīk vai nē, kriptovalūtas pasaulē ir uz palikšanu.

Tā dati liecina, ka pie  mums darbojas trīs kriptovalūtu biržas jeb maiņas punkti. Uzņēmuma vadītājs Edgars Blaževičs norāda, ka Bitcoin riski spekulanti ar kriptovalūtām pelnīt tiešām prot. Nepreofesionāļiem viņš neiesaka iesaistīties digitālās naudas pirkšanas Bitcoin riski pārdošanas nodarbē. Tā tomēr ir laimes spēle, un tur vairāk ir azarta. Līdz ar to es neieteiktu vispār plašākai sabiedrībai ar to nodarboties. Drīzāk jūs pazaudēsit nekā iegūsit. Edgars vienlaikus ir pārliecināts, ka kriptovalūtas nākotnē nebūs tikai spekulāciju Bitcoin riski.

Uz tām balstītās tehnoloģijas jau rada un turpinās radīt jaunus veidus kā cilvēki veic norēķinus, finansē dažādus projektus. Kriptovalūtu tehnoloģijās sākušas ieguldīt arī tradicionālās bankas.

Kas ir Ethereum blokķēdes tehnoloģija?

Protams, tas ir lielās pilsētās tikai, un ja mēs runājam par sabiedrību kopumā, tas nav izplatīts. Latvijā nav daudz vietu, kur var norēķināties ar kriptovalūtām — šādi uzņēmumi ir deviņi, aplēsuši Latvijas kriptovalūtu tirgus analītiķi. Pārsvarā uzņēmumiem tas ir vienkārši mārketinga triks.

Ļoti maz. Un viņi to neizmanto katru dienu. Tas nozīmē, ka uzņēmumiem nav jēgas to kriptovalūtu ieviest, jo neviens ar to nemaksās. Latvijas Bankas Maksājumu sistēmu politikas daļas vadītājs Deniss Fiļipovs atzīst, ka uz kriptovalūtu bāzes tiešām radušās jaunas un noderīgas tehnoloģijas. Taču, viņaprāt, sapnis, ka kritptovalūtas kļūs par reālu alternatīvu tradicionālajai, centrālo banku emitētajai naudai, faktiski jau ir izsapņots.

Deniss Fiļipovs Latvijas Bankas Maksājumu sistēmu politikas daļas vadītājs Tā ideja izveidot jaunas paaudzes maksājumu sistēmu nav Bitcoin riski.

Bitcoin riski

Jūs varat pasekot kā mainās bitcoin vērtība. Līdz ar to jūs varat iedomāties, ko tas nozīmē kādam tirgotājam vai uzņēmējam ņem savā bilancē bitcoinus, tas nozīmē bez maz vai katru minūti, katru sekundi sekot līdzi kursa svārstībām, un attēlot to savā grāmatvedībā būtu Bitcoin riski kas ārkārtējs. Tomēr digitālās naudas izplatība ir pietiekoši liela, lai sagādātu galvassāpēs nodokļu iekasētājiem.

Iedzīvotāju gūtā peļņa par spekulācijām ar kriptovalūtām, dažu vietējo uzņēmumu piedāvātās iespējas norēķināties ar bitcoin, kā arī kriptovalūtu izmantošana globālos sludinājumu servisos — tas viss radījis papildu darbu Valsts ieņēmumu dienestam. Tāpat sludinājumos paskatāmies — nekustamais īpašums, automašīnas… Aizvien vairāk parādās tieši kriptovalūtās piedāvājumi.

Jebkurš bizness principā, vide var būt atvērta jebkuram, tā kā aizliegts tas nav. Bet kas tad īsti ir kriptovalūta no juridiskā viedokļa? Valsts ieņēmumu dienesta atbilde nav vienkārša.

Priekš grāmatvedības tā ir jāuztver kā prece, jo jāgrāmato ir tādā pašā veidā kā proce — jāgrāmato un jānosaka vērtība eiro valūtā.

Priekš ienākumu nodokļa tas arī vairāk ir tuvāks precei, nevis finanšu instrumentam. VID skatījumā, no kriptovalūtu spekulācijām gūtajai peļņai jāpiemēro ienākuma nodoklis. Turklāt cilvēkiem, kas ar to nodarbojas, jāreģistrē saimnieciskā darbība. Viens saka, ka jā, šeit būtu jāmaksā nodoklis; otrs, ka nebūtu.

Bet tajā pašā laikā var piesieties pie jebkuras atbildes, un atrast kaut kādos citos normatīvajos aktos, Bitcoin riski tomēr ir tā un nav. Gan valstu, gan visas Eiropas Savienības līmenī kriptovalūtām paredzēta regulējuma izstrāde notiek. Taču pagaidām katra valsts un reizēm pat katra iestāde, un pat katrs ierēdnis uz kriptovalūtām skatās atšķirīgi.

Taču šī īpašība kriptovalūtas padara pievilcīgas arī naudas atmazgātājiem, teroristiem un kriminālajām aprindām, atzīst valsts iestādēs. Guna Dirveika FKTK vecākā juriskonsulte Kriptovalūtas īpašība, ka tā var būt anonīma, ļauj šo valūtu izmantot naudas atmazgāšanas un terorisma finansēšanas nolūkiem.

Andris Lībenzons VID Elektroniskās komercijas kontroles un analīzes daļas vadītājs Mēs zinām, ka šajā melnajā internetā, darkentā preces, kas tiek pirktas, tiek pirktas par kriptovalūtu.

Tas jau atkal vairāk ir policijas jautājums. Valsts policijā norāda, ka izmeklētāji ir sākuši vairākus ar kripotovalūtām saistītus kriminālprocesus. Visi ir par tirgošanos ar aizliegtām precēm.

Bitcoin riski

Un noziedzīgo pasauli piesaista tas, ka kriptovalūta ir decentralizēts maiņas institūts, un tādā vedā pieļauj, ka tiesībsaizsardzības iestādēm ir grūtāk noskaidrot bitcoin konta turētāju. Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Grišins vienlaikus uzsver, ka policija ir iemācījusies atklāt nelegālos darījumus, kuros izmantotas kriptovalūtas.

Andrejs Grišins Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Nav tādas vietas kā banka, kur atnākt, un pajautāt, kam pieder šis konkrētais konts, bet ir citi ceļi kā to ir iespējams noskaidrot. Tomēr ir radītas arī kriptovalūtas, kas Bitcoin riski paredzētas tam, lai darījumi ar tām būtu paslēpti no ziņkārīgo acīm.

Saistītie raksti

Līdzīgi ir ar kriptovalūtām. Jo vairāk tās būs regulētas, jo tīrāka tā vide būs.

 • Bitcoin jeb virtuālajai valūtai ne Latvijā, ne ES nav regulējuma - LV portāls
 • Labākie veidi, kā nopelnīt naudu internetā bez ieguldījumiem
 • Kā nopelnīt naudu 50 veidi, kā nopelnīt
 • Bitcoin ir kā spēļu automāts, kurā var labi vinnēt uz kursa svārstībām, bet var arī pamatīgi zaudēt, jo nav tādu likumu, kas apraksta bitcoin kursu, bet skatīties uz bitcoin kā uz stabilu maksāšanas līdzekli vai drošu valūtu pagaidām nevajag.
 • Bināro opciju rādītāju veidi
 • 2 veidu opcijas

Kamēr Latvijas politiķi vēl domā, vai un kā regulēt kriptovalūtu tirgu, Amerikas Savienoto Valstu politiķi jau sākuši kriptovalūtās saņemt ziedojumus. Vai šis var būt veids kā izbēgt no partiju finanšu kontroles — par šo tēmu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs šonedēļ no intervijas atteicās.

Birojā vienīgi norādīja, ka līdz šim nav konstatēts, ka politiskās partijas būtu izmantojušas kriptovalūtas.